4 PAŹDZIERNIK 2016r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Home/Uncategorized/4 PAŹDZIERNIK 2016r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Dziś nasze pupile mają swoje Wielkie Święto. Ustanowione zostało w 1931 roku, w dzień Patrona zwierząt św.Franciszka z Asyżu. Ideą tego dnia było zwrócenie uwagi świata na potrzebę zaangażowania się w ochronę i zadbanie o gatunki zagrożone wyginięciem. Dziś szereg fundacji, instytucji, a także osób prywatnych zajmuje się tym poważnym problemem.

Propagowana jest edukacja jak uchronić wiele zwierząt, jak o nie dbać, mając na względzie nie tylko te zagrożone wyginięciem, ale też te, które żyją blisko nas i z nami.

Uwrażliwienie ludzi na los zwierząt odczuwających wszystkie emocje tak jak my z roku na rok ma szerszy zasięg i większe znaczenie. Poprawa losu bezdomnych, poniewieranych, żyjących w strasznych i nieludzkich warunkach to cel wielu organizacji. Zasięg edukacji  obejmuje przedszkola i szkoły, żeby od najmłodszych lat wpajać szacunek dla zwierząt, bo jak się okazje gro dzieci nie wynosi tego z domu. Wręcz przeciwnie wiedzą jak brutalnie potraktować psa czy kota. W sieci krążą filmy nakręcane przez nastolatków jak traktują bezbronne stworzenia.

Życie człowieka na ziemi jest bezpośrednio zależne od życia wielu zwierząt. Nie tylko hodowlanych, ale też żyjących dziko. Zabijanie ich „dla sportu” jest niemoralne, ich życie i nasze życie może się toczyć równolegle.  Wycinki lasów zabierają miejsce bytu wielu gatunków, zdezorientowane, głodne szukając nowego miejsca dla siebie wchodzą na tereny ludzi. Niejednokrotnie płacąc za to życiem.                                Niestety rozwój gospodarczy nie bierze takich „drobiazgów” pod uwagę. W miejsce lasów, łąk powstają nowe drogi, fabryki, osiedla.  Naturalne środowisko wielu gatunków z roku na rok się kurczy.
Dziś wielu z nas zafunduje swoim pupilom nową zabawkę lub ekstra kąsek.

Może dziś ktoś adoptuje lub przygarnie jakąś bezdomną biedę, dając sobie szanse na zyskanie Największego i Najlepszego Przyjaciela.

2016-10-04T11:34:50+00:00 Październik 4th, 2016|Uncategorized|Możliwość komentowania 4 PAŹDZIERNIK 2016r. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZWIERZĄT została wyłączona

About the Author: